НАБУ провело обшуки в НКРЕКП в справі "Роттердам+"

Все про економіку та фінанси

НАБУ провело обшук в офісі Нацкомісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, пише liga.net.

Як повідомляє прес-служба НКРЕКП, обшуки не вплинули на роботу відомства. "Комісія виконує всі законні вимоги слідчих і надавала всі документи та всі коментарі у справі, за якою ведеться розслідування", - повідомили в НКРЕКП.

Пізніше НАБУ офіційно підтвердило інформацію про обшуки в приміщеннях НКРЕКП.

"Слідча дія санкціонована і проведена в межах розслідування у кримінальному провадженні за фактом можливого зловживання службовими особами НКРЕКП своїм службовим становищем під час ухвалення рішення про введення в дію так званої формули «Роттердам+».

Зазначимо, що, розслідуючи це провадження, детективи НАБУ стикаються з численними перешкодами, в тому числі і з боку НКРЕКП. Остання приховує частину документів, що визначають окремі складові елементи прогнозованого розрахунку оптової ринкової ціни на електроенергію.

Має місце і перекручування інформації з боку окремих осіб. Мова про буцімто наявність висновків експертів, які не підтверджують факт завдання збитків інтересам держави через дію формули «Роттердам+».

Для того, щоб запобігти подальшим маніпуляціям, роз’яснюємо, що розмір збитків у межах кримінального провадження визначається виключно за результатами судово-економічної експертизи, яка може бути проведена тільки уповноваженими державними експертними установами.

Однак для всебічного об’єктивного розслідування детективи залучають й інші дослідницькі інституції. Однією з таких є Інститут економіки та прогнозування НАН України. В межах розслідування формули «Роттердам+» на замовлення НАБУ цей Інститут провів наукове дослідження ринку вугілля в Україні та світі. З-поміж іншого, аналізувались світові та вітчизняні практики державного регулювання.

На підставі наукової роботи, отриманої від НАН, слідство змогло забезпечити повноту досудового розслідування і зважити наслідки введення в дію формули «Роттердам+» не лише з позиції інтересу окремих гравців, а і з точки зору співставлення балансу інтересів держави, генеруючих та вугледобувних компаній і споживачів електроенергії.

Результати дослідження є вагомим підґрунтям для формування попередніх висновків щодо розміру завданих збитків інтересам держави", - йдеться в заяві НАБУ.

Нагадаємо, з квітня 2016 року в Україні в ціні електроенергії діє ціна вугілля за формулою "Роттердам+ доставка морем + перевалка в порту". Це призвело до стрімкого зростання тарифів для ТЕС. Після введення в дію "роттердамської" формули єврооблігації ДТЕК Ріната Ахметова подорожчали на 40%.

У квітні 2017 року НАБУ повідомило про початок досудового розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами НКРЕКП через формулу "Роттердам+".

Керівник НАБУ Артем Ситник заявляв, що розслідування цієї справи знаходиться на фінальній стадії. За його словами, згідно з економічним звітом, збитки від її застосування становлть15 млрд грн.

Пізніше глава Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що у САП поки немає підозрюваних у справі про прийняття формули "Роттердам+".