Moody`s: ризик дефолту України надзвичайно високий

Все про економіку та фінанси

Поглиблення економічної кризи в Україні загрожує країні дефолтом за зовнішніми та внутрішніми зобов`язаннями. Про це йдеться в огляді агентства Moody`s, пише російський «Интерфакс».

На думку експертів агентства, одним з ключових внутрішніх ризиків для України є невизначеність надходжень зовнішнього фінансування на тлі дуже низького рівня валютних резервів країни.

Поповнити валютні резерви можуть кошти Міжнародного валютного фонду, але наступний транш програми обсягом 2,4 млрд дол. може бути отриманий через місяць або більше, оскільки черговий огляд програми ще не завершений [насправді не виключено, що наступний транш кредиту може бути вдвічі більшим, - ред.].

За оцінками Moody`s, уряду України в поточному році необхідно виплатити близько 10 дол. млрд в рамках обслуговування зовнішніх боргових зобов`язань. Як зазначає агентство, чинної програми кредитування МВФ, ЄС та інших кредиторів недостатньо, щоб покрити ці платежі, тому уряд, ймовірно, буде змушене шукати додаткові джерела фінансування.

Крім того, істотної зовнішньої фінансової підтримки потребують банки і "Нафтогаз України". На цьому тлі ризик дефолту за суверенними або квазісуверенних зобов`язаннями надзвичайно високий, вважають в Moody`s.

Іншим фактором, який негативно відбивається на фінансовому становищі України, називається значна частка в державному боргу зобов`язань в іноземній валюті та велика частка гарантованих урядом зобов`язань (зокрема, "Нафтогазу").