Moody`s: Україна відчуватиме дефіцит валюти і після реструктуризації боргів

Все про економіку та фінанси

Нестабільна ситуація з валютною ліквідністю України збережеться в найближчі роки, навіть якщо офіційному Києву вдасться зменшити боргові виплати на 15 млрд дол. упродовж 4 років за результатами реструктуризації зобов`язань. Таку думку висловили експерти агентства Moody`s.

Вони вказують, що навряд чи кредитори погодяться на значні збитки в рамках реструктуризації. І в будь-якому разі боргова операція фактично є дефолтом, оскільки, по суті, є вимушеним обміном [одних паперів на інші, - ред.].

Moody`s звертає увагу на низький рівень валютних резервів, економічний спад в 2015 році, зростання держборгу до 82% ВВП на кінець року з 70% у 2014-му, збільшення військових витрат через бойові дії на Донбасі, збереження залежності «Нафтогазу» від держбюджету ще як мінімум впродовж 2 років (до виходу його на бездефіцитний рівень) тощо.

Разом з тим нагадаємо, що хоча і завдяки девальвації та інфляції, але в І кварталі-2015 держбюджет України вперше за багато років був зведений із профіцитом 3,6 млрд грн (дані Мінфіну).