Місцеві ради визначать, де можна торгувати спиртним і цигарками, - проект закону

Все про економіку та фінанси

23 червня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №2155а «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами» (автор – позафракційний нардеп В. Купрій), в якому пропонується надати місцевим радам повноваження визначати місця торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Як вказується в пояснювальній записці до законопроекту, положеннями п. 11 ч. 1 ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів у невизначених для цього місцях торгівлі. При цьому в законодавстві чітко не визначено порядку визначення місць торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

«Це приводить до того, що торгівельні точки часто розміщують у абсолютно непридатних для цього місцях, зокрема у тимчасових спорудах, малих архітектурних формах (МАФах) тощо.

Продаж алкоголю та тютюну в таких спорудах має декілька негативних аспектів: по-перше, саме тут відбувається найбільше фактів продажу алкоголю та сигарет неповнолітнім та у нічний час, по-друге, саме тут відбувається найбільше фактів продажу алкоголю та сигарет без проведення касової операції, а отже без сплати акцизного збору, що зменшує надходження до місцевих бюджетів, по-третє, саме тут відбувається найбільше фактів продажу контрабандної та нелегальної продукції, по-четверте, умови роботи працівників не відповідають нормальним санітарних нормам (не має туалетів, нормального опалення взимку та кондиціонування влітку).

Намагання місцевих рад врегулювати це питання власними рішеннями натикається на спротив підприємців, які в судовому порядку, використовуючи прогалини в законодавстві, скасовують такі рішення.

Саме тому, проектом пропонується надати місцевим радам повноваження визначати місця торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами», - зауважується в документі.