Місцеві бюджети торік заробили на депозитах 1,3 млрд, довіряли кошти переважно Укргазбанку

Все про економіку та фінанси

Вкладення місцевих бюджетів у депозити державних банків в Україні у 2018 році зросли до 26 млрд грн з 23 млрд грн роком раніше, повідомила журналістам голова Державної казначейської служби Тетяна Слюз, пише УНІАН.

За її словами, місцеві бюджети в 2018 році заробили на розміщенні коштів на депозитних рахунках в державних банках 1,3 млрд грн. Водночас як і в 2017 році, кошти місцевих бюджетів в 2018 році були повністю повернуті з банків на єдиний казначейський рахунок.

Т. Слюз констатувала, що лідером серед банків по залученню коштів локальних бюджетів став Укргазбанк, на другому місці - Приватбанк, третій - Ощадбанк. Укрексімбанк майже не залучав "місцево-бюджетних" депозитів, пише liga.net.

Як уточнює журналіст “Економічної правда” Галина Калачова, за інформацією Держказначейства, торік місцеві органи влади тримали на депозитах в Укргазбанку 11,2 млрд грн (тобто 43,1% вкладів відповідної категорії, - ред.).

За даними Держказначейства, на 01.02.2019 залишок коштів місцевих бюджетів на банківських депозитах становив 4,75 млрд грн, з яких 3,8 млрд грн - кошти загального фонду та 934 млн грн - кошти спеціального фонду.

Нагадаємо, Кабмін у січні поточного року заборонив місцевим органам влади у 2019 році зберігати кошти загального фонду місцевого бюджету на банківських депозитах. За інформацією Міністерства фінансів, йдеться виключно про кошти загального фонду, включаючи податкові надходження і трансферти, які мають йти на фінансування потреб громади.