"Місто Банк" Фурсіна: 63,5% кредитного портфелю - "інсайд"

Все про економіку та фінанси

Згідно зі звітністю «Місто Банку» (підконтрольний нардепу Івану Фурсіну, молодшому бізнес-партнеру Дмитра Фірташа), за підсумками трьох кварталів він зафіксував збиток 89 млн грн (у т.ч. в ІІІ кварталі – прибуток 47,7 млн грн), тоді як за аналогічний період минулого року негативний фінрезультат склав 297 млн грн (у т.ч. в ІІІ кварталі – 291 млн грн).

Чистий процентний дохід банку за січень-вересень – 118,6 млн грн (у т.ч. в ІІІ кварталі – 42,3 млн грн), дохід від розформування резервів під знецінення кредитів – 52,2 млн грн (у т.ч. в ІІІ кварталі – 184 млн грн).

Статутний капітал за 9 місяців збільшився до 702,1 млн грн (з 495 млн грн на початок року). На кінець вересня показник достатності регулятивного капіталу був 11,53% (вимога НБУ – не менше 10%).

Кредитний портфель за три квартали зменшився до 1,15 млрд грн (з 1,39 млрд грн на початок року), а портфель цінних паперів на продаж – збільшився до 392,3 млн грн (з 20,8 млн грн).

На кінець вересня балансова вартість кредитів пов’язаним особам (після вирахування сформованих резервів) у «Місто Банку» - 728,9 млн грн, або 63,5% кредитного портфелю (на кінець червня – 66,7%).

Нагадаємо, І. Фурсін у свій час був главою наглядової ради банку «Надра», який до банкрутства контролював Д. Фірташ.

Також І. Фурсін був у числі співвласників латвійського АТ Trasta komercbanka, якому на початку березня 2016 року Європейський центробанк (ЄЦБ) анулював ліцензію. За даними НБУ, Trasta komercbanka контролює 6% акцій «Місто Банку». Trasta komercbanka фігурував у розслідуванні щодо виведення мільярдів рефінансування НБУ з «Дельта Банку».

Про інсайдерські кредити в портфелі банку "Кліринговий дім", одним з основних акціонерів якого теж є І. Фурсін, читайте тут

Про "інсайд" в банку ПУМБ Р. Ахметова читайте тут, в "МіБ" П. Порошенка - тут, в "Банку інвестицій та заощаджень" групи "Континіум" - тут, в банку "Восток" Fozzy Group - тут, в держбанках - тут