Мін`юст залучає Hogan Lovells до спору з міноритаріями "Укрнафти" на $5,4 млрд

Все про економіку та фінанси

Міністерство юстиції України заявило про намір укласти договір з юрфірмою Hogan Lovells International LLP в рамках позову міноритарних акціонерів ПАТ «Укрнафта» до України на суму $5,4 млрд. Згідно з повідомленням Мін`юсту в ProZorro, вартість послуг Hogan Lovells складе $2,754 млн, пише спеціалізоване видання "Energy. Нефть&Газ".

Як повідомлялося, міноритарні акціонери ПАТ «Укрнафта» (кіпрські Littop Enterprises, Bridgemont Ventures, Bordo Management) в червні 2015 року подали позов до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма проти держави Україна.

Вони, зокрема, звинувачують Україну в нанесенні збитку через відбір газу, видобутого «Укрнафтою», без оплати або з оплатою за заниженою ціною; невиконанні «Нафтогазом» і «Укртрансгазом» рішень українських судів; швидкому збільшенні ставок плати за користування надрами; зменшення кворуму при проведенні зборів акціонерних товариств.

Арбітраж проведе усні слухання за позовом в жовтні поточного року.

НАК «Нафтогаз України» належить 50%+1 акція «Укрнафти», групі компаній, пов`язаних з колишніми акціонерами Приватбанку - біля 42% акцій. 

Нагадаємо, Hogan Lovells представляє інтереси Приватбанку в рамках позову до своїх екс-власників у Суді Лондона.