Мін`юст хоче ввести систему електронного арешту банківських рахунків

Все про економіку та фінанси

Міністерство юстиції України буде переймати досвід Хорватії щодо впровадження системи електронних арештів банківських рахунків, повідомив директор департаменту з питань правосуддя і національної безпеки Мін’юсту Олександр Олійник, пише «БізнесЦензор».

За його словами, після введення в цій країні електронного арешту коштів істотно покращилася ситуація з виконанням судових рішень.

"З початку 2011 року з 8,1 млн документів про стягнення коштів на загальну суму 3,97 млрд євро кількість виконаних документів склала майже 7 млн документів (82%) на суму понад 23 млрд євро (58%)", - сказав Олійник.

"Це стало можливим завдяки тому, що Фінансове агентство, яке є провідною хорватською компанією в сфері фінансового посередництва, має можливість надавати банкам електронне розпорядження про блокування коштів протягом 60 хвилин. Оскільки сам процес відбувається протягом декількох хвилин, у боржника немає можливості вивести кошти з рахунків", - зазначив Олійник.

Він додав, що через кілька років після введення електронного арешту коштів за оцінками, складеними для доповіді Світового банку "Ведення бізнесу-2017", Хорватія піднялася з 52 на 7 місце.