Мінсоцполітики прогнозує зростання безробіття до 11%

Все про економіку та фінанси

У Міністерстві соціальної політики прогнозують до кінця поточного року зростання безробіття приблизно до 11%. Про це під час міжнародної науково-практичної конференції "Ринок праці України: європейський вимір" заявив міністр соціальної політики Павло Розенко, пише «Укрінформ».

"У зв`язку з продовженням військових дій на сході країни, на жаль, продовжує ускладнюватися макроекономічна ситуація в Україні, що перешкоджає в першу чергу розвитку національної економіки. І до кінця поточного року можна очікувати зростання безробіття приблизно до 11%. Саме тому ми повинні сьогодні реалізувати відповідний пакет додаткових невідкладних рішень, спрямованих на упередження виникнення додаткової соціальної напруги, що ми можемо отримати наприкінці 2015 - на початку 2016 року", - сказав Розенко.

За його словами, ситуація на сході призвела до колосальної втрати робочих місць. "Лише за експертними оцінками, внаслідок військових дій лише в Донецькій області було втрачено близько 800 тисяч робочих місць. В цілому зайнятість у промисловості в 2014 році зменшилася на 18%, а рівень безробіття зріс до 9,3%", - наголосив міністр.

Зокрема, за словами Розенка, внаслідок переміщення понад 1,3 млн громадян з Донецької і Луганської областей в інших регіонах країнах зросла напруженість на ринку праці і соціальне незадоволення громадян на суміжних територіях.