Мінсоцполітики: 923 тисячі сімей заявили про "нульові" доходи під час оформлення субсидії

Все про економіку та фінанси

Близько 923 тис. домогосподарств в Україні задекларували "нульові" доходи під час оформлення субсидії, повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми бачимо недоліки, закладені до цієї системи (нарахування субсидій). Нагадую: близько 923 тис. домогосподарств в Україні показали "нульові" доходи. Тобто якщо вірити цим людям, то вони жодної копійки взагалі на життя не мають" , - сказав він під час Години запитань до уряду в парламенті в п`ятницю.

Водночас А.Рева наголосив, що 2,5 млн домогосподарств у літній період не звернулися за переоформленням субсидій.

За словами міністра соціальної політики, в 2016 році до державного бюджету повернулося 15 млрд грн невикористаних коштів субсидії. У 2017 ця сума становила 8 млрд грн, а за підсумками першого півріччя поточного року досягла 5 млрд грн.

Як повідомлялося, в 2016 році Кабінет Міністрів затвердив порядок повернення до держбюджету невикористаних коштів субсидій для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання) та послуг газо-, електропостачання для індивідуального опалення після перегляду нормативів. При цьому частина коштів зберігалася на рахунках домогосподарств.