Мінгареллі: вам брешуть про закон "Купуй українське"

Все про економіку та фінанси

Посол Європейського союзу в Україні Хюг Мінгареллі наполягає, що прибічники законопроекту "купуй українське, плати українцям" користуються неправдивими аргументами. Про це він заявив на презентації урядового звіту з питань євроінтеграції за 2017 рік, пише "Європейська правда".

Посол закликав критично оцінювати ті аргументи, які звучать у публічному просторі.

"Вони кажуть, що "купуй українське" йде на користь українцям, мовляв, через це будуть створюватися робочі місця. Це неправда. І не тому, що ми самі хочемо повигравати тендери, а тому, що через такий закон ви втратите конкуренцію серед учасників тендерів", - заявив посол.

Дипломат зауважив, що йдеться про закупівлі, здійснені за бюджетні кошти.

"Без конкуренції вам доведеться платити більше і отримувати гіршу якість. Отже, від цього закону програє не ЄС – від нього програє Україна", - пояснив він.

"Популісти, які кажуть, що законопроект "Купуй українське" є добрим для України – вони вам просто брешуть", - заявив посол Євросоюзу.

У свою чергу в.о. начальника торгового та економічного відділу Представництва ЄС в Україні Жослін Гіттон констатував, що дискримінувавши умови державних закупівель, Україна більше не зможе повноцінно працювати на державних тендерах у ЄС.

"Завдяки лібералізації ринку державних закупівель Україна відкрила для себе можливість брати участь у державних закупівлях країн ЄС. А це ринок у 100 чи навіть 200 разів більший за український. Чи варто втрачати ці можливості, повертаючи стару систему держзакупівель в Україні? Це питання, про яке варто задуматися",- заявив він.

Нагадаємо, законопроект "Купуй українське, плати українцям" авторства депутатів в з Радикальної партії Олега Ляшка торік був схвалений ВР у першому читанні.