Мінфін запропонував кредиторам компроміс щодо списання частини боргу

Все про економіку та фінанси

У п’ятницю Мінфін надіслав спецкомітету кредиторів оновлену пропозицію щодо реструктуризації боргу, яка, згідно з даними міністерства, включає, зокрема, оновлення макропрогнозів згідно з програмою МВФ (оцінку падіння ВВП України в 2015 році погіршено з 5,5% до 9%), зменшення основної суми боргу, подовження періоду погашення боргу, зміну відсоткової ставки, а також запровадження інструменту відновлення вартості для власників облігацій на випадок, якщо ситуація в Україні буде покращуватися скоріше, ніж зазначено у прогнозах програми МВФ.

Це означає, що фактичний обсяг списання заборгованості України може виявитися меншим (раніше міністр фінансів Н. Яресько говорила про потребу 40-відсоткового списання), якщо динаміка української економіки буде ліпшою, ніж наразі очікується.

«Україна переживає проблеми як з ліквідністю, так і зі платоспроможністю. Тому лише самого подовження періоду погашення (перепрофілювання) боргу буде недостатньо для вирішення проблеми значного тиску боргового тягаря на фінансову систему України. Головна причина цього боргового тягаря - це приблизно $40 млрд кредитів, наданих режиму Януковича.

Крім того, для погашення державного боргу не можуть бути використані міжнародні резерви НБУ [що пропонують зробити кредитори України, - ред.], адже таке використання резервів не дозволить оздоровити фінансову систему України, якої вкрай потребує наша країна. Це було підтверджено заявою виконавчого директора МВФ, зробленою 12 червня. Тому, пропозицію Комітету кредиторів використати $8 млрд з резервів для сплати 40% суверенного боргу не може та не буде прийнято. Натомість, Україна потребує зменшення основної суми боргу, оскільки можливість його погашення обмежується її фінансовою спроможністю», - йдеться в заяві Міністерстві фінансів.

Разом з тим в Мінфіні знову пригрозили, що якщо в найближчі тижні в рамках переговорів не буде досягнуто узгодженого рішення, Міністерство «буде змушене використати інструменти, які, на запит українського уряду, з метою оздоровлення фінансової системи країни були надані йому нашими партнерами по коаліції у Верховній Раді».

«В рамках цієї боргової операції, Міністерство здійснювало, здійснює та буде здійснювати всі кроки, необхідні для захисту інтересів громадян України. Влада України є єдиною та повністю відданою досягненню цієї цілі», - підкреслили в Міністерстві фінансів.