Мінфін відмовився від посилення контролю за сплатою податків заможних громадян

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів повідомило, що зняло з обговорення «у зв’язку з поверненням на доопрацювання» (цитата) законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України" (щодо запровадження обслуговування заможних фізичних осіб)».

Як повідомляв Finbalance, у цьому документі передбачалося запровадити обслуговування заможних фізосіб у Міжрегіональному головному управлінні Державної фіскальної служби – Центральному офісі з обслуговування великих платників.

Відповідно до запропонованих змін до категорії заможних осіб – платників податку пропонується віднести фізичну особу – резидента, яка відповідає одному з критеріїв:

а) є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) великого платника податків;

б) прямо чи опосередковано володіє 20 і більше відсотками статутного (складеного) капіталу або права голосу придбаних акцій (часток) юридичної особи, що є податковим резидентом іншої держави та задекларувала (отримала) дохід за попередній податковий (звітний) рік 10 і більше мільйонів євро;

в) загальний річний оподатковуваний дохід за попередній податковий (звітний) рік перевищує 50 мільйонів гривень.

Законопроектом було передбачено щорічне подання такими фізичними особами декларацій про майновий стан і доходи та запровадження підвищеного рівня відповідальності за несвоєчасне подання податковий декларацій. Так, невчасна подача податкової декларації, могла каратися штрафом у 10% суми нарахованого податку на доходи фізосіб. При цьому фіскали можуть отримати право донараховувати податки заможним особам за результатами перевірки зі строком давності 10 років.