Мінфін: у березні не варто очікувати транш від Євросоюзу

Все про економіку та фінанси

В Україні працює оціночна місія Європейського Союзу з питання надання нашій країні другого траншу макрофінансової допомоги обсягом 500 млн євро, повідомив заступник міністра фінансів Василь Шкураков, пише УНІАН.

«Зараз працює оціночна місія, робить свої висновки. Ми намагаємося виконати всі передбачені умови. Деякі питання в процесі вирішення», - сказав Шкураков.

За його словами, отримання Україною чергового траншу від ЄС в березні є малоймовірним. «Цього місяця залишилося дуже мало часу. Я думаю, варто розраховувати на більш пізній період. Чому ми і провели зараз дорозміщення на 350 млн. Побачили можливість цього виходу і зробили його», - додав Шкураков.

На початку березня в Мінфіні заявляли, що Україна виконала більше половини зобов`язань для отримання нашою країною другого траншу макрофінансової допомоги від Євросоюзу на 500 млн євро.

Нагадаємо, Європейська Рада в червні 2018 року остаточно затвердила четверту програму макрофінансової допомоги для України обсягом 1 млрд євро.

У грудні Єврокомісія надала Україні перший транш макрофінансової допомоги обсягом 500 млн євро у вигляді позики під процентну ставку 1,25% річних з погашенням у квітні 2033 року.

12 березня Міністерство фінансів провело дорозміщення десятирічних єврооблігацій на 350 млн дол. США з терміном погашення 1 листопада 2028 року за ставкою 9,75% річних.