Мінфін пропонує посилити контроль за сплатою податків заможних громадян

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів винесло на публічне обговорення законопроект «Про внесення змін Податкового кодексу України» (щодо запровадження обслуговування заможних фізичних осіб), розроблений з метою «підвищення податкової дисципліни серед платників податків – фізичних осіб зі значними доходами та підвищення ефективності контролю з боку держави в частині повноти та своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб з отриманих доходів, зокрема з джерел за межами України».

Цим документом пропонується запровадити обслуговування заможних фізичних осіб у Міжрегіональному головному управлінні Державної фіскальної служби – Центральному офісі з обслуговування великих платників.

Відповідно до запропонованих змін до категорії заможних осіб – платників податку пропонується віднести фізичну особу – резидента, яка відповідає одному з критеріїв:

а) є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) великого платника податків;

б) прямо чи опосередковано володіє 20 і більше відсотками статутного (складеного) капіталу або права голосу придбаних акцій (часток) юридичної особи, що є податковим резидентом іншої держави та задекларувала (отримала) дохід за попередній податковий (звітний) рік 10 і більше мільйонів євро;

в) загальний річний оподатковуваний дохід за попередній податковий (звітний) рік перевищує 50 мільйонів гривень.

Законопроектом передбачено щорічне подання такими фізичними особами декларацій про майновий стан і доходи та запровадження підвищеного рівня відповідальності за несвоєчасне подання податковий декларацій. Так, невчасна подача податкової декларації, може каратися штрафом у 10% суми нарахованого податку на доходи фізосіб. При цьому фіскали можуть отримати право донараховувати податки заможним особам за результатами перевірки зі строком давності 10 років.