Мінфін: платежі "Нафтогазу" в бюджет впадуть

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Олександр Данилюк в інтерв’ю агентству «РБК-Україна» констатував, що "Нафтогаз" перейшов на консолідовану фінансову звітність у рамках холдингу, «яка дозволяє компанії взаємозарахувати збитки одних дочірніх компаній прибутком інших, таким чином, зменшивши сплату податків до бюджету».

«Крім цього, холдинг реалізує масштабну інвестиційну програму. Це все призведе до того, що планувати отримання прибутку в бюджет від його діяльності не доведеться», - зауважив урядовець.

Коментуючи можливість декларування "Нафтогазом" негативного фінрезультату за підсумками 2017 року (й відповідно супровідну несплату дивідендів), О. Данилюк зазначив, що "це тільки підтвердить те, про що я говорив раніше".

"Однозначно, це фіскальний ризик. Ми не чарівники, і працюємо у рамках повноважень і обставин, що склалися. Якщо це виявиться дійсністю, ми будемо змушені шукати механізми компенсації цих втрат", - додав міністр фінансів.

За його словами, за наслідками винесення Стокгольмським арбітражем рішення на користь "Нафтогазу" по судовим спорам з "Газпромом" Мінфін розраховує, що "значна частина цих грошей надійде до бюджету".

"Конкретна сума виплати у вигляді дивідендів або податку на прибуток буде розрахована після відображення рішення арбітражу у фінансовій звітності "Нафтогазу" і аудиту", - уточнив О. Данилюк.

Говорячи про можливість підвищення тарифів на газ, глава Мінфіну зазначив, що «перед нами стоїть непросте завдання - ухвалити справедливе рішення, щоб це було прийнятно і реалістично для бюджету, а також забезпечити соціальний захист для населення та прискорити розвиток конкуренції на газовому ринку».