Мінфін планує окремо звітувати про показники держбанків, на які витрачено 250 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів заявило, що "розпочинає регулярне і детальне звітування про основні показники діяльності" держбанків і банків з держучастю, стан практичного впровадження ними “Засад стратегічного реформування державного банківського сектора”, виконання індивідуальних стратегій, а також про роботу з портфелями проблемних активів.

"Це звітування спочатку відбуватиметься у вигляді квартальних і піврічних звітів на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів, а згодом в окремому розділі буде зібрано всю інформацію про функціонування державного банківського сектора: поточні звіти в стилі bank at a glance, стратегії і звіти про процес їх реалізації, результати роботи з проблемними активами (NPLs), включаючи реалізовані реструктуризації, а також актуалізовану інформацію по судовим процесам та зверненням до правоохоронних органів. Всі дані будуть подані як в агрегованому вигляді, так і по кожному з чотирьох банків окремо.

Протягом найближчих тижнів Мінфін разом з НБУ та банками буде опрацьовувати формат розкриття інформації з урахуванням вимог чинного законодавства, зокрема, банківської таємниці.

До 1 вересня буде оприлюднено формат нової звітності, а 1 листопада вийде перший розширений звіт", - йдеться в повідомленні Мінфіну.

У ньому уточнюється, що за роки незалежності на капіталізацію державних банків і банків з державною часткою було спрямовано близько 250 млрд грн (у т.ч. 155 млрд грн - Приватбанку).