Мінфін: нова програма макрофінансової допомоги ЄС для України буде короткою

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Олександр Данилюк в інтерв’ю агентству «РБК-Україна» заявив, що Єврокомісія попередньо схвалила нову програму макрофінансової допомоги для України обсяго 1 млрд євро.

«Ми будемо продовжувати консультації з Єврокомісією з метою знайти можливість збільшити цю суму. Тут є дві сторони. З однієї, макрофінансова допомога повинна відповідати нашим потребам. Ми розрахували суму, і вийшли на 1,8 мільярда євро. З іншого боку, ми також не можемо не враховувати можливості Євросоюзу. Завжди є позиції двох сторін. Робота триває. Але поки мова йде про суму близько мільярда євро», - зауважив урядовець.

О. Данилюк констатував, що наразі влада України та ЄС перебувають на етапі обговорення умов нової програми, в яку можуть увійти невиконані умови попередньої програми. Серед них - і вирішення проблеми з перевіркою електронних декларацій.

«Щорічно подається понад півтора мільйона декларацій. З них НАЗК (Національне агентство з питань запобігання корупції, - ред.) встигає перевірити всього пару сотень декларацій, тому що людині швидко перевірити таку кількість документів ретельно неможливо. Для того щоб зробити цей процес більш ефективним, потрібно розробити і запровадити автоматичний алгоритм перевірки. Зрив виконання цієї умови у минулому році призвів до неотримання третього траншу від ЄС у 600 мільйонів євро і серйозних репутаційних втрат. Така ціна безвідповідальності. Пошук фінансових компенсаторів і стабілізація ситуації вимагали значних зусиль як у грудні 2017 року, коли транш був зірваний, так і у перші місяці цього року.

Ми розраховуємо на затвердження програми Європарламентом у червні. Це буде коротка програма, яка завершиться разом з поточною програмою МВФ (програма МВФ закінчується у березні 2019 року, - ред.). І основною передумовою виділення коштів ЄС буде прогрес України у програмі МВФ», - зазначив міністр фінансів.