Мінфін наразі не бачить можливості для підвищення мінімальної зарплати

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів повідомило, що уряд не може з ІІ кварталу підвищити мінімальну зарплату на 13% - з 3723 грн до 4200 грн, пише агентство “Українські новини”.

У прикінцевих положеннях держбюджету на 2018 рік передбачено, що підвищення мінімалки вже з 1 квітня можливе "на підставі моніторингу виконання держбюджету за підсумками першого кварталу 2018 року".

"За оперативними даними Державної казначейської служби за підсумками I кварталу 2018 року в державний бюджет надійшло 193,6 млрд грн, що становить 96,9% від затвердженого показника на I квартал 2018 (розпис 199,7 млрд грн). Держбюджет недоотримав 6,1 млрд грн. Тому зараз немає можливості розглядати підвищення розміру мінімальної заробітної плати до 4200 грн з другого кварталу 2018 року", - констатують у Міністерстві фінансів.

Мінсоцполітики не дало предметного коментаря по цій темі, пославшись на те, що Мінфін "ще не завершив моніторинг виконання держбюджету". Щоправда, в неофіційних бесідах представники відомства говорили, що формулювання "з другого кварталу" не означає, що з квітня, мовляв, не можна виключати підвищення з травня або червня.

Нещодавно Світовий банк заявив, що Україні буде важко виконати заплановані показники дефіциту держбюджету не тільки в 2018, але і в 2019 році, вказуючи, що в бюджеті поточного року фактично закладені більш висока зарплата в держсекторі і витрати на первинну медико-санітарну допомогу, що збільшить частку витрат бюджету на оплату праці з 17,2% до 18,7% ВВП. "Як результат буде складно досягти показників фіскального дефіциту на рівні 2,5% ВВП в 2018 році і 2,7% ВВП в 2019 році", - зазначали в Світовому банку.

Експерти Світового банку вважають, що в поточній ситуації підвищення зарплат вчителів, лікарів і держслужбовців має супроводжуватися заходами щодо оптимізації мережі шкіл, лікарень і чисельності співробітників в залежності від можливостей держави для дотримання фіскальної дисципліни.