Мінфін: двом третинам фізосіб-платників єдиного податку з ІІІ групи не потрібні касові апарати

Все про економіку та фінанси

Судячи з даних ДФС за 2014 рік, необхідність для фізичних осіб-підприємців з ІІІ групи платників єдиного податку з 1 липня 2015 року застосовувати у своїй роботі реєстратори розрахункових операцій (РРО; касові апарати) стосуватиметься приблизно 96,7 тис. осіб, що складає лише 34% від їх загальної кількості (284,2 тис). Про це заявила заступник міністра фінансів Олена Макеєва.

Вона уточнила, що більшість фізичних осіб-підприємців ІІІ групи платників єдиного податку отримують доходи від юридичних осіб, тобто по суті використовують безготівкову форму розрахунків, та не мають необхідності застосовувати у свої діяльності реєстратори розрахункових операцій.

О. Макеєва підкреслила, що поступове звуження сфери підприємницької діяльності, де не застосовується РРО, є загальноєвропейською тенденцією та звернулась до платників єдиного податку з проханням не зважати на окремі спекуляції, які мають місце на темі застосування РРО, і зводяться до закликів не придбавати РРО, оскільки відповідні норми закону нібито будуть відтерміновані або скасовані.

Нагадаємо, що згідно з законом від 28.12.2014 №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» з 1 липня 2015 року вимога щодо обов’язкового застосування РРО пошириться на платників єдиного податку ІІІ групи, а вже з 1 січня 2016 року – і на платників єдиного податку ІІ групи (крім тих платників, які здійснюють продаж товарів на ринках та через засоби пересувної мережі).