Мінфін зберігає плани $2 млрд зовнішніх позик до кінця року

Все про економіку та фінанси

Україна не відмовилася від намірів здійснити у 2018 році зовнішні запозичення на $2 млрд, які планувалися на першу половину цього року, повідомила в. о. міністра фінансів Оксана Маркарова, пише "Інтерфакс-Україна".

"Майже $2 млрд мали запозичувати (на початку року). І досі плануємо їх залучити", - сказала вона на публічній дискусії.

О.Маркарова зазначила, що розглядаються плани і щодо залучення коштів міжнародних фінансових організацій, і щодо випуску єврооблігацій.

Глава Мінфіну наголосила, що у 2018 році затверджений у держбюджеті граничний розмір дефіциту "точно буде дотриманий".

"Сподіваюся, що вдасться отримати всі доходи й отримати всі фінансування, а якщо ні, то робитимемо зміну у фінансовому плані, щоб дотримати маяки", - сказала О.Маркарова. Вона нагадала, що в останні місяці держбюджет виконується за доходами майже на 100%.

За даними Держказначейства, за підсумками дев`яти місяців 2018 року доходи держбюджету становили 674,7 млрд грн, відставання від планових показників - 18,9 млрд грн, або 2,7%, зокрема, у вересні доходи держбюджету дорівнювали 67,14 млрд грн, що на 0,1% вище за план.

Дані щодо дефіциту держбюджету за 9 місяців поки що відсутні, а за 8 місяців він становив 11,8 млрд грн при граничному розмірі в 80,6 млрд грн, або 2,4% ВВП. При цьому в серпні було зафіксовано профіцит 25,15 млрд грн.

Доходи держбюджету-2018 заплановані в розмірі 917,9 млрд грн, видатки - на рівні 991,7 млрд грн.