Мінфін - Нацбанку: розмови про нову програму МВФ передчасні

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів сподівається на отримання від МВФ у 2018 році більше двох траншів. Про це міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив у ході прес-конференції, пише агентство "Українські новини".

"Я чув, що Національний банк очікує отримання 2 траншів, але я бачу, що ми можемо отримати більше 2 траншів", - повідомив він.

За словами Данилюка, у МВФ є вимоги до Україні: створення Антикорупційного суду, запуск ринку землі та інші.

В той же час Данилюк вважає передчасним починати переговори з Міжнародним валютним фондом про нову програму. "Я не бачу зараз необхідності про це говорити. Нам необхідно успішно завершити поточну програму", - сказав він.

Данилюк нагадав про необхідність виконання всіх умов для продовження поточної програми з МВФ. "Це і створення антикорупційного суду, і земельна реформа, і інші", - додав міністр.

Разом з тим, за його словами, узгодження спірних питань щодо прийнятої пенсійної реформи практично вирішено.

При цьому заступник міністра фінансів Сергій Марченко на брифінгу підкреслив, що будь-яких категоричних зауважень до бюджету у МВФ немає, пише УНІАН.

Нагадаємо, Національний банк розраховує, що в 2018 році Україна зможе залучити ще 3,5 млрд доларів від МВФ.

Національний банк вважає, що Україна повинна розпочати переговори з Міжнародним валютним фондом щодо нової програми до завершення діючої.

НБУ очікує наступний транш від МВФ через півроку, а місію в кінці січня.