Міненерго: тарифи на газ будуть підвищені з квітня

Все про економіку та фінанси

Тарифи на газ для населення буде підвищено з квітня поточного року. Про це повідомив у четвер в ході засідання Громадської ради при Міненерговугілля міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин, пише УНІАН.

За його словами, на переговорах з МВФ обговорювалося одномоментне підвищення цін на газ для населення - до рівня цін на імпортний газ (близько 300 доларів за тисячу кубометрів), але, як наголосив Демчишин, уряд на такий крок не пішов.

Водночас, ні Демчишин, ні представники Міненерговугілля, присутні на засіданні Громадської ради, не уточнили рівень, до якого буде підвищено ціни вже у квітні, пославшись на те, що встановлення тарифів є прерогативою й компетенцією Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

У середу голова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що Національний банк погіршив прогноз з інфляції на поточний рік до 25-26% у зв`язку з підвищенням тарифів на газ на 280% і на тепло - на 66% у рамках меморандуму з Міжнародним валютним фондом.