Мінекономрозвитку: ВВП України у січні-лютому зріс на 1,2%

Все про економіку та фінанси

Мінекономрозвитку орієнтовно оцінило зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України в січні-лютому 2019 року порівняно з аналогічним періодом минулого року в 1,2% (+/-0,2 процентного пункту), пише "Інтерфакс-Україна".

Як зазначено в повідомленні міністерства у вівторок, таку позитивну динаміку забезпечила активна діяльність будівельних підприємств і підприємств сфери послуг (транспорт, роздрібна торгівля, освіта, охорона здоров`я і банківський сектор).

Зокрема, обсяги будівництва інженерних споруд зросли на 36,9%, нежитлових будівель - на 18,6%, а капвкладення зведеного бюджету збільшилися на 30,9%.

Водночас агрегований показник діяльності реального сектора економіки - зведений індекс виробництва товарів і послуг за основними видами економічної діяльності (ЗІВ) за перші два місяці поточного року знизився на 0,5%.

Мінекономрозвитку зазначає, що це краще за показник січня, коли зниження становило 1,5%, але гірше за підсумки двох місяців 2018 року, коли було зафіксовано зростання ЗІВ на 4%.

"Негативно на динаміку ЗІВ у січні-лютому впливало падіння в промисловості й торгівлі, зумовлене цілою низкою чинників: проведення поточних і капітальних ремонтів виробничих потужностей на металургійних підприємствах і в енергогенерувальних компаніях і несформованість пакета нових замовлень на початку року з боку окремих машинобудівних підприємств", - зазначає МЕРТ.

Міністерство очікує, що за підсумками першого кварталу динаміка ЗІВ стане позитивною завдяки збереженню високого попиту на послуги будівництва, високому зовнішньому попиту, збільшенню платоспроможності населення на тлі зростання соціальних гарантій.

За оперативними даними Державної служби статистики, ВВП України у 2018 році зріс на 3,3%.

Держбюджет-2019 базується на прогнозі зростання економіки на 3%, проте Нацбанк України очікує його збільшення лише на 2,5%, а Світовий банк (СБ) минулого тижня погіршив свій прогноз зростання ВВП України у 2019 році до 2,7% з 2,9%.