Мінекономіки: російська анексія Криму мала обмежений вплив на економіку України

Все про економіку та фінанси

Російська анексія Криму в березні 2014 року мала обмежений вплив на економіку України завдяки невеликій частці економіки Криму в українському ВВП (3,7% в 2012 році). Про це йдеться в аналітичних матеріалах Мінекономрозвитку.

«Але військовий конфлікт на сході України, який почався в квітні 2014 року, мав набагато більший вплив, тому що численні великі підприємства, розташовані на території проведення військових дій, вносили значний вклад в економіку країни – 15% загального промислового виробництва, та 8% ВВП країни», - йдеться в доповіді.

У ній відзначається, що українська економіка в 2014 році знизилась на 6,8% після двох попередніх років з нульовим ростом. Зниження відбулось майже за всіма секторами економіки – зниження обсягів промислового виробництва та вантажоперевезень на 11%, гуртової торгівлі – на 15%, будівництва – на 22%, пасажирських перевезень – на 12%. У єдиному секторі спостерігалось зростання – обсяги виробництва у сільському господарстві зросли на 2,8% завдяки рекордному урожаю – зерна 64 млн. тонн у 2014 році.

«Виконуючи рекомендації МВФ українська влада втримала загальний дефіцит бюджету сектору загальнодержавного управління (за методологією МВФ) на рівні 4,5% ВВП у 2014 році, але структурний дефіцит державної газової монополії НАК "Нафтогаз України" різко підвищився завдяки девальвації до 5,6% ВВП. Як результат, загальний фіскальний дефіцит збільшився до 10,1% ВВП», - констатують в Мінекономрозвитку.