Міклош: Україна не зможе повертати борги без МВФ

Все про економіку та фінанси

Голова Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні, екс-міністр фінансів Словаччини Іван Міклош в інтерв`ю "5 каналу" висловив думку, що влада має виконувати зобов`язання перед МВФ і продовжувати реформи, інакше Україна не зможе виконувати боргові зобов’язання без програми МВФ.

"Політики перед виборами не хочуть проводити реформи, тому що люди побоюються реформ. Але у 2018 році потрібно, щоб реформи продовжувалися. Тому що Україна знаходиться в ситуації, коли без реформ не буде ніякого прогресу, а люди потребують прогресу. Тому що Україна не зможе фінансувати свої зобов`язання без програми МВФ", - підкреслив І. Міклош.

Однією з найважливіших реформ, яку необхідно провести найближчими місяцями, І. Міклош назвав створення ефективного антикорупційного суду.

"Треба мати не просто якийсь Антикорупційний суд – потрібно мати такий суд, який працюватиме. І не тільки за назвою антикорупційний, а той, який реально боротиметься з великою корупцією", - заявив Міклош.

За його словами, в України є ще кілька місяців для ухвалення необхідного законодавства та його імплементації.

"Буде необхідно, щоб ці умови МВФ були виконані навесні, тобто до кінця травня, щоб не створити проблеми в цьому фінансуванні. Значить, ще є час", - уточнив він.

Про ризики девальвації як мінімум до 35 грн/дол у разі припинення співпраці з МВФ читайте тут.