ПІБ: Микитась просить в АМКУ дозвіл на купівлю 25% акцій, в НБУ вдруге не звертався

Все про економіку та фінанси

Розпорядженням державного уповноваженого Антимонопольного комітету України від 10 січня 2018 року № 02/3-р розпочато розгляд справи про концентрацію № 24-25/1-18-ЕКк у вигляді придбання Максимом Микитасем акцій Промінвестбанку, що забезпечує досягнення 25% голосів у вищому органі управління товариства, повідомляє прес-служба АМКУ.

Як пише агентство «ЛігаБізнесІнформ», у свою чергу, в НБУ повідомили, що поки не отримували пакет документів для погодження набуття істотної участі в Промінвестбанк.

У Нацбанку нагадали, що в квітні 2017 року вже отримували такий пакет документів від Максима Микита і Павла Фукса. Проте 28 липня 2017 року НБУ прийняв рішення їм відмовити.

"Звертаємо увагу, що придбання істотної участі в банку без погодження Національного банку не допускається. Національний банк має право застосовувати заходи впливу до осіб, які придбали прямо або побічно істотну участь у банку без погодження з регулятором, а саме: накладати штраф в розмірі до 10% номінальної вартості придбаних акцій банку і/або тимчасово позбавити права голосу", - сказано в повідомленні НБУ.

Крім того, як нагадав регулятор, Нацбанк має право застосувати заходи впливу до банку в разі, якщо структура власності банку стане непрозорою в результаті такого неузгодженого придбання. Зокрема, банк може бути віднесений до категорії проблемних.

Раніше повідомлялося, що Нацбанк має намір відмовити Олександру Ярославському в покупці Промінвестбанку.