"Метінвест" за $190 млн придбав 25% акцій вугільних активів "Донецьксталі"

Все про економіку та фінанси

Група «Метінвест» за 190 млн дол придбала до 24,99% акцій кількох підприємств, які займаються видобутком, збагаченням і продажем вугілля, найбільш значущими з них є Шахтоуправління «Покровське» та Свято-Варваринська збагачувальна фабрика, що входять в групу компаній «Донецьксталь» бізнесмена Віктора Нусенкіса. Про це йдеться в повідомленні компанії на сайті Ірландській фондовій біржі, пише УНІАН.

«До складу активів входять кілька підприємств, які займаються видобутком, збагаченням і продажем вугілля. Найбільш значущими з них є Шахтоуправління "Покровське" та Свято-Варваринська збагачувальна фабрика, яка разом є найбільшим в Україні вуглевидобувним та виробничим комплексом. Підприємства розташовані на кордоні Дніпропетровської і Донецької областей у безпосередній близькості від підприємств "Метінвесту". Активи зареєстровані відповідно до законодавства України і перебувають на підконтрольній території Україні. Загальна вартість цього пакета акцій становила близько 190 млн дол.», - сказано в повідомленні.

Зазначається, що товарна продукція підприємств переважно представлена високоякісним вугіллям марки К (тверде коксівне вугілля, більшість якісних характеристик якого відповідають вимогам Platts для преміального твердого коксівного вугілля з низьким вмістом летких), яке використовують для виробництва коксу.

Констатується, що на 31 грудня 2017 року довгострокові підтверджені і ймовірні запаси вугілля становили 81 млн тонн, згідно з розрахунками за методикою JORC, враховують обсяги запасів на 1 січня 2013 року і виробництво за 2013-2017 роки.

У 2017 році обсяги видобутку рядового вугілля становили 4,3 млн тонн, при цьому виробництво вугільного концентрату було на рівні 2,6 млн тонн.

Основними акціонерами «Метінвесту» є група "СКМ" Ріната Ахметова (71,24%) і "Смарт-Холдинг" Вадима Новинського (23,76%).

Група "Донецьксталь», підконтрольна бізнесменові Віктору Нусенкісу.