"Метінвест" придбав майже 25% акцій "Донецьксталь" - метзавод", який на окупованій території

Все про економіку та фінанси

Компанія Fintest Trading Co Limited (Кіпр), у власності якої перебували 100% акцій ПрАТ "Донецьксталь" - металургійний завод" (Донецьк, НКТ), продала по 24,989999% своїх акцій трьом компаніям - Metinvest BV (Нідерланди), Altana Ltd, Misandyco Holdings Ltd (обидві - Кіпр) і віргінській Treimur Investments Ltd., а також ще неназваній компанії, і вийшла зі складу акціонерів підприємства, пише "Інтерфакс-Україна".

Як повідомляється в інформації підприємства в системі розкриття інформації НКЦПФР, інформацію про зміну складу акціонерів станом на 1 серпня поточного року отримано 7 серпня 2018 року.

Як уточнюється, частка Fintest Trading Co Limited в підприємстві знизилася до нуля в результаті продажу акцій третім особам на вторинному ринку. Також наголошується, що емітент не має інформації "про осіб, які входять до ланок володіння корпоративними правами юридичної особи і через яких особа розпоряджається акціями".

Раніше повідомлялося, що гірничо-металургійна група "Метінвест" Ріната Ахметова і Вадима Новинського опосередковано увійшла до складу акціонерів ПАТ "Шахтоуправління "Покровське" (Донецька обл.), що є найбільшим виробником коксівного вугілля в Україні.

Згідно з даними в системі розкриття інформації НКЦПФР, 57,29% акцій "Покровське" переведено з ПрАТ "Донецьксталь" - металургійний завод" на ТОВ "Індастріал коал холдинг"(ICH, Київ). При цьому 24,99% ICH належить Metinvest BV (Нідерланди).

Решта 75,01% акцій ICH розподілені між кіпрськими Altana Limited (24,99%), Misandyco Holdings LTD (24,99%), Mastino Тrading LTD (0,04%) і віргінською Treimur Investments Limited (24,99%).

Altana, Мisandaiko і Мastinto також підконтрольний ПрАТ "Дніпровський коксохімічний завод" (ДКХЗ, Дніпропетровська обл.) "Метінвест" провадить роботу з Антимонопольним комітетом України (АМКУ), щоб отримати статус офіційного бенефіціара ДКХЗ. При цьому "Метінвест" вже отримав низку дозволів антимонопольних органів інших країн на придбання цього підприємства.

Згодом стало відомо, що кіпрська компанія Fintest Trading Co Limited, у власності якої перебувало 40,847688% ПАТ "Шахтоуправління "Покровське" вийшла зі складу акціонерів підприємства: її частка в підприємстві знизилася до нуля в результаті продажу акцій третім особам на вторинному ринку.

"Емітент не має інформації про дату, в яку порогові значення були досягнуті або пересічені. Відсутня інформація про осіб, що входять до кола володіння корпоративними правами юридичної особи і через яких особа розпоряджається акціями", - сказано в повідомленні НКЦПФР.

Прес-служба "Метінвеста" в коментарі для агентства "ЛігаБізнесІнформ" повідомляла, що група придбала 24,9% акцій групи "Донецьксталь".

Як повідомлялося, гендиректор "Метінвесту" Юрій Риженков у червні в інтерв`ю Bloomberg повідомив, що група зацікавлена в налагодженні партнерства з іншими компаніями або придбання нових активів для заміщення своїх підприємств, розташованих на тимчасово непідконтрольній Україні території, управління якими акціонери втратили з 15 березня 2017 року. "Ми шукаємо якесь партнерство, СП або злиття і поглинання. Ми також шукаємо деякі вугільні активи, бажано на місцях в Україні", - сказав гендиректор.

Начальник департаменту групи "Донецьксталь" із роботи з інвесторами Олег Кожушок підтвердив агентству "Інтерфакс-Україна" придбання частки акцій групою "Метінвест" в ПАТ "Шахтоуправління "Покровське".

Крім того, співрозмовник агентства додав, що також придбано частка в одній з найбільших вуглезбагачувальних фабрик в Україні - "Свято-Варваринській", що входила до групми"Донецьксталь".

"Метінвест" і низка компаній придбали частки в "Шахтоуправління "Покровське" і збагачувальній фабриці "Свято-Варваринська" - це відповідає дійсності. Але от щодо частки в ПрАТ "Донецьксталь" - метзавод" не можу нічого сказати - був у відпустці", - констатував О.Кожушок. 

Про мільярдні борги групи "Донецьксталь" перед ICU читайте тут

.