"Метінвест" отримав опціон на викуп ще 75% акцій у компаніях групи "Донецьксталь"

Все про економіку та фінанси

Група "Метінвест" отримала опціон на придбання 75,01% у співінвесторів, які володіють рядом підприємств групи "Донецьксталь", в яку, зокрема, входить найбільший в Україні виробник коксівного вугілля ПАТ "Шахтоуправління "Покровське" (Донецька обл.) і одна з найбільших в країні вуглезбагачувальних фабрик - "Свято-Варваринська", пише "Інтерфакс-Україна".

Згідно з оприлюдненим у п`ятницю звітом про неаудовані консолідовані результати фінансової діяльності за підсумками роботи в першому півріччі 2018 року, в липні "Метінвест" спільно з чотирма іншими співінвесторами уклав обов`язкову угоду про придбання до 100% частки в декількох підприємствах, найбільш значущими з яких є ПАТ "Ш/у "Покровське" і фабрика "Свято-Варваринська".

Згідно з угодою, частка "Метінвесту" в новому придбаному бізнесі дорівнює 24,99%. Купівельна ціна акцій, придбаних "Метінвестом", склала $190 млн з максимальною розстрочкою на шысть років, включаючи відповідні відсотки.

"Додатково "Метінвест" отримав можливість придбати решту 75,01% від інших співінвесторів при виконанні своїх гарантованих зобов`язань первісним продавцям і отримання всіх відповідних урядових та інших дозволів. Наразы керівництво оцінює фінансові наслідки цих транзакцій", - констатується у звіті.

Як повідомлялося, група "Метінвест" офіційно оголосила про покупку приблизно за $190 млн до 24,99% акцій кількох українських активів, до складу яких входить кілька підприємств, що займаються видобутком, збагаченням і продажем вугілля.

Холдингова компанія Fintest Trading Co Limited (Кіпр) групи "Донецьксталь" продала 40,847688% ПАТ "Шахтоуправління "Покровське" (Донецька обл.).

При цьому група "Метінвест" опосередковано увійшла до складу акціонерів ПАТ "Шахтоуправління "Покровське". Згідно з даними в системі розкриття інформації НКЦБФР, з другого кварталу 2017 року 57,29% акцій "Покровське" переведені з ПрАТ "Донецьксталь"-метзавод" на ТОВ "Індастріал коал холдинг" (ICH, Київ). При цьому 24,99% ICH на сьогодні належить Metinvest B.V. (Нідерланди). Решта 75,01% акцій ICH розподілені між кіпрськими Altana Limited (24,99%), Misandyco Holdings LTD (24,99%), Mastino Тrading LTD (0,04%) і віргінської Treimur Investments Limited (24,99%).

Altana, Мisandyco і Мastinto також підконтрольне ПАТ "Дніпровський коксохімічний завод" (ДКХЗ, Дніпропетровська обл.). "Метінвест" веде роботу з Антимонопольним комітетом України для отримання статусу офіційного бенефіціара ДКХЗ. При цьому група вже отримала ряд дозволів антимонопольних органів інших країн на придбання даного підприємства.

Крім того, повідомлялося, що Fintest Trading Co Limited (Кіпр), у власності якої перебував 40,847688% ПАТ "Шахтоуправління "Покровське" (Донецька обл.), продала свою частку і вийшла зі складу акціонерів підприємства. Інформація про зміну складу акціонерів по станом на 1 серпня 2018 року отримано емітентом від НДУ 7 серпня 2018 року.

Президент "Ш/у "Покровське" Леонід Байсаров в інтерв`ю корпоративній газеті "Моноліт" заявив про початок нового етапу в історії розвитку шахтоуправління: відбувається злиття двох потужних компаній - ПАТ "Ш/у" Покровське" і ТОВ "Метінвест Холдинг".

Раніше гендиректор "Метінвесту" Юрій Риженков в червні в інтерв`ю Bloomberg повідомив, що група зацікавлена ​​в налагодженні партнерства з іншими компаніями або придбання нових активів для заміщення своїх підприємств, що знаходяться на тимчасово непідконтрольній Україні території, управління якими акціонери втратили з 15 березня 2017 року. "Ми шукаємо якесь партнерство, СП або злиття і поглинання. Ми також шукаємо деякі вугільні активи, бажано на місцях в Україні", - сказав гендиректор.

Основними акціонерами "Метінвесту" є група СКМ (71,25%) і "Смарт-холдинг" (23,75%), які спільно керують компанією.