"Метінвест" Ахметова став співвласником найбільшої вугільної компанії Нусенкіса

Все про економіку та фінанси

Група "Метінвест" Ріната Ахметова і Вадима Новінського опосередковано увійшла до складу акціонерів ПАТ "Шахтоуправління "Покровське" (Донецька область), яке є найбільшим виробником коксівного вугілля в Україні, констатує "БізнесЦензор".

Як пише "Інтерфакс-Україна", за НКЦПФР, з другого кварталу 2017 року 57,29% акцій "Покровське" переведені з ПрАТ "Донецьксталь" - металургійний завод" на ТОВ "Індастріал коал холдинг" (ICH, Київ). При цьому 24,99% ICH на сьогодні належить Metinvest BV (Нідерланди).

Решта 75,01% акцій ICH розподілені між кіпріськими Altana Limited (24,99%), Misandyco Holdings LTD (24,99%), Mastino Тrading LTD (0,04%) і віргінською Treimur Investments Limited (24,99%).

Altana, Мisandaiko і Мastinto також підконтрольні ПрАТ "Дніпровський коксохімічний завод" (ДКХЗ), який також підконтрольний холдингу Ахметова. "Метінвест" веде роботу з Антимонопольним комітетом України, щоб отримати статус офіційного бенефіціара "ДКХЗ". При цьому "Метінвест" вже отримав ряд дозволів антимонопольних органів інших країн на придбання цього підприємства.

Раніше гендиректор "Метінвесту" Юрій Риженков в інтерв`ю Bloomberg повідомив, що група зацікавлена ​​в налагодженні партнерства з іншими компаніями або придбання нових активів з метою заміщення своїх підприємств, що знаходяться на тимчасово непідконтрольній Україні території, управління якими акціонери втратили з 15 березня 2017 року .

"Ми шукаємо якогось партнерство, СП або злиття і поглинання. Ми також шукаємо деякі вугільні активи, бажано на місцях в Україні", - сказав гендиректор.

Нагадаємо, венчурний корпоративний фонд "Глорі" під керуванням ICU активно скуповує боргові зобов`язання групи "Донецьксталь", яка зберегла на підконтрольній Україні території тільки велику вугільну компанію "Шахтоуправління "Покровське". Фонд ICU вже зібрав її мультивалютні зобов`язання на суму понад 7,8 млрд грн (майже $300 млн за поточним курсом з урахуванням відсотків і пені).

При цьому частину боргів підприємств групи "Донецьксталь" фонд ICU придбав через ТОВ "Фінансова компанія "Пріоритет" Сергія Кия. Кий був нардепом кількох попередніх скликань, входив до фракції Партії регіонів. У 2001-2006 роках був помічником президента ФК "Шахтар" Ріната Ахметова.