Merrill Lynch: після виборчого циклу новому уряду України доведеться домовитися з МВФ

Все про економіку та фінанси

Переговорний процес між Україною та МВФ щодо завершення четвертого перегляду програми EFF, швидше за все, буде перенесено на осінь, йдеться в огляді інвестиційних аналітиків, пише "Інтерфакс-Україна".

"З огляду на, що у Ради є всього один тиждень на внесення поправки про апеляцію до закону про Вищий антикорупційний суд (ВАКС), ми бачимо ризик, що переговори по четвертому перегляду програми EFF будуть перенесені на вересень, коли парламент і МВФ повернуться з літніх канікул" , - зазначено в огляді Morgan Stanley.

За оцінками експертів інвестбанку, перегляд внутрішніх тарифів на газ, швидше за все, буде здійснено після внесення зазначеної правки і сторонам, врешті-решт, вдасться досягти згоди.

"Беручи до уваги відсутність альтернативних джерел фінансування та небажану девальвацію гривні перед прийдешніми виборами, ми очікуємо, що влада забезпечить залучення п`ятого, і останнього кредитного траншу від МВФ", - вважають експерти Morgan Stanley.

Разом з тим вони відзначають, що ризик неотримання чергового траншу також присутній.

Аналітики Merrill Lynch вважають, що Україна без підтримки МВФ зможе підтримувати макроекономічну стабільність до кінця виборчого циклу в 2019 році.

Як зазначається, вартість такої підтримки становитиме близько $5-6 млрд з резервів НБУ. Таким чином, новому уряду для обслуговування подальших виплат за зовнішніми зобов`язаннями в будь-якому випадку доведеться домовлятися з МВФ.

Базовий сценарій Merrill Lynch припускає, що Україні все-таки вдасться отримати черговий транш Фонду ще в ІІІ кварталі 2018 року.

У той же час аналітики інвестбанку попереджають, що з кожним днем ​​наближення до виборів політична воля на виконання вимог МВФ слабшає.

На думку аналітиків ICU, центробанк навряд чи піде на зниження рівня резервів нижче трьох місяців імпорту. Основним ресурсом, через який держава може залучити валюту на внутрішньому ринку, залишається банківський сектор.

Разом з тим, сума, яку банки потенційно можуть перенаправити на покупку держоблігацій в рази менше загального обсягу валютної ліквідності по системі ($3,5 млрд). Відповідно, з огляду на майбутні до кінця року виплати за зовнішніми зобов`язаннями на загальну суму близько $2,5 млрд, Україні вкрай важливо заручитися підтримкою МВФ і інших офіційних кредиторів.

Виходячи з цього, експерти ICU прогнозують, що влада України забезпечать завершення чергового перегляду програми EFF на початку осені і вже в жовтні може надійти черговий кредитний транш. Тим часом, як і інші експерти, вони не виключають ризик негласної зупинки програми.