Меркель каже, що не має упереджень щодо поїздки на ЧС-2018 у Росію

Все про економіку та фінанси

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель (Angela Merkel) заявила про відсутність у неї принципових причин відмовлятися від поїздки до Росії на Чемпіонат світу з футболу, який почнеться 14 червня. Це рішення залежить тільки від насиченості її графіка, заявила вона в неділю, 10 червня, в програмі каналу ARD "Anne Will". За її словами, цю поїздку можна поєднати з політичними переговорами, констатує DW.

Щодо пропозиції американського президента Дональда Трампа повернути Росію до складу Великої сімки (G7), Меркель заявила, що для початку РФ повинна продемонструвати прогрес в реалізації мінських домовленостей. "Я можу уявити собі ситуацію, за якої Росія знову стане частиною (Великої вісімки - Ред.)", - зазначила канцлерка.

Рішення Дональда Трампа відкликати свій підпис під комюніке за підсумками саміту G7 Меркель назвала таким, що "розчаровує" та є "невтішним". За її словами, вона досі дотримується думки, що Трамп "з багатьох питань" розділяє принципи і цінності G7. "Однак відкликання підпису під комюніке, звичайно, є радикальним кроком", - зазначила Меркель. Вона наголосила, що не вважає цю подію кінцем трансатлантичного партнерства, проте вважає, що "більше на нього не можна просто так покладатися". При цьому глава уряду ФРН висловилася за збереження формату G7.

Меркель також підтримала рішення ЄС про заходи у відповідь на американські мита на сталь і алюміній з Європи. "Ми не дозволимо раз за разом отримувати вигоду нашим коштом", - сказала вона. Це стосується і загроз Трампа про запровадження мит на іноземні, у тому числі німецькі автомобілі. Тоді ЄС знову доведеться подумати, як на це відповісти, сказала вона.