Мережа WOG через суд знову заблокувала продаж своїх боргів ліквідатором банку "Форум"

Все про економіку та фінанси

26 вересня Окружний адмінсуд м. Києва задовольнив заяву ТОВ “Вест Ойл Груп” та в рамках забезпечення позову в справі №826/15604/18 заборонив ліквідатору банку “Форум” вчиняти будь-які дії щодо продажу (відступлення) прав вимоги за кредитними договорами №1-0020/13/30-КL від 29.03.2013 та №1-0021/13/30-КL від 29.03.2013.

Зауважимо, що мережа WOG й раніше аналогічним чином блокувала продаж своїх боргів ліквідатором банку “Форум”.

Як писав Finbalance, 28 вересня мав відбутися “голландський” аукціон Фонду гарантування вкладів з продажу прав вимоги банку “Форум” на 1,56 млрд грн за кредитними договорами №1-0020/13/30-KL та №1-0021/13/30-KL, укладеними з юрособами, які забезпечені 32 АЗС (входять у мережу WOG).

Торги не відбулися через відсутність заявок. Вартість лоту знижувалася до 625 млн грн (40% від стартової ціни, яка - за розрахунками ФГВФО - відповідає сумі заборгованості відповідних позичальників перед банком “Форум”).

Нагадаємо, між Фондом гарантування та мережею WOG тривають численні судові спори.

ФГВФО заявляв, що 10 жовтня Велика Палата Верховного Суду має розглянути справу №803/1273/16, у рамках якої суди нижчих інстанцій задовольнили вимоги одного з боржників банку “Форум” (ТОВ “Золотий Екватор”, яке пов’язане з мережю WOG) та визнали протиправними дії Фонду з продажу на відкритих торгах прав вимоги банку за відповідними кредитними договорами. Суди попередніх інстанцій мотивували свої рішення тим, що наявність судового рішення про стягнення заборгованості з боржника унеможливлює продаж стягненої за судовим рішенням суми (відступлення прав вимоги) в межах ліквідаційної процедури банку.

Раніше ліквідатор банку «Форум» отримав судові рішення щодо стягнення з ТОВ «Золотий екватор» та МПП «ВК Імпекс» відповідно 500 млн грн (за кредитним договором №1-0020/13/30-KL) та 150 млн грн (за кредитним договором №1-0021/13/30-KL), проте компанії-позичальники домоглися в судах відстрочки на виплату боргів – відповідно до осені 2021 року та весни 2022 року. Причому затверджений судами графік виплат передбачає, що в кожному з випадків 80% виплат боргів припадає на останній рік відстрочки. Разом з тим, наразі визначено, що ліквідація банку «Форум» буде тривати до червня 2018 року.

18 вересня Верховний Суд частково задовольнив касаційну скаргу ліквідатора банку “Форум”, скасував рішення судів нижчих інстанцій (у справі №921/107/15-г/16), якими Фонду гарантування було відмовлено в задоволенні позову до ПАТ «Тернопільнафтопродукт» про звернення стягнення на предмет іпотеки (АЗС) в рахунок погашення заборгованості за кредитними договорами, укладеними між банком та позичальниками - ТОВ «Золотий Екватор» і МПП «ВК Імпекс». Верховний Суд відправив цю справу на новий розгляд у суд першої інстанції (Госпсуд Тернопільської області).

У листопаді 2017 року прес-служба мережі АЗС WOG заявляла, що заборгованість WOG перед банком «Форум» складає не 1,1 млрд грн, як публічно стверджували тоді у Фонді гарантування, а майже вдвічі менше: у випадку ТОВ “Золотий екватор” – 515 млн грн, а ТОВ “Імпекс” – 157 млн грн.

Серед бенефіціарів групи «Континіум» (яка й контролює мережу WOG) - Степан Івахів, Сергій Лагур, Петро Димінський (останній, щоправда, торік вийшов з нафтового бізнесу групи), діти Ігоря Єремеєв, який загинув у 2015 років через нещасний випадок. І. Єремеєв очолював депутатську групу «Воля народу» у Верховній Раді, в яку на сьогодні входить у т.ч. С. Івахів. Ця група, як і група «Відродження», неодноразово «підстраховувала» БПП і «Народний фронт» у ВР, коли їм не вистачало голосів.

Про реструктуризацію Укрексімбанком боргів мережі WOG на 15 років читайте тут.

Про борги WOG перед Ощадбанком - тут.

Про борги збанкрутілого ПрАТ "Галичина" (його, як і мережу WOG, пов`язували з групою "Континіум") перед Укрексімбанком на 890 млн грн див. тут.

Про борги групи "Континіум" перед банком "Надра" - тут.