Мережа "ЕКО-маркет" відбилася в судах від ПДВ-претензій ДФС на 41 млн грн

Все про економіку та фінанси

2 квітня Окружний адмінсуд м. Києва задовольнив позов ТОВ “ЕКО” до Офісу великих платників податків ДФС (в справі №826/14933/18) та скасував податкові повідомлення-рішення від 20.06.2018, у т.ч.

- №0012604201 - про збільшення суми грошового зобов`язання з ПДВ на 41,2 млн грн (у т.ч. 27,4 млн грн - за податковими зобов`язаннями та 13,7 млн грн - за штрафними санкціями);

- №0012624201 - про зменшення суми від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток за 2017 рік на 137 млн грн;

- №0012644201 про зменшення розміру від`ємного значення суми ПДВ на 1,82 млн грн та застосування штрафних санкцій в сумі 190,3 тис грн.

Згідно з судовими матеріалами, товари, які ТОВ “ЕКО” придбало в низки контрагентів-постачальників, реалізовувалися через мережу супермаркетів "ЕКО-маркет".

Нижче - цитата з судового рішення:

“Суд констатує, що акт перевірки не відповідає наведеним нормам та містить лише аналіз господарської діяльності контрагентів позивача, при цьому взагалі відсутній аналіз господарських операцій позивача із зазначенням чітких порушень останнім норм податкового законодавства з посиланням на первинні документи, регістри податкового та бухгалтерського обліку, фінансової та іншої звітності, інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, ведення/складання яких передбачено законодавством, або отримані від інших суб`єктів господарювання, органів державної влади, у тому числі іноземних держав, правоохоронних органів, а також податкову інформацію, що підтверджують наявність зазначених фактів.

На переконання суду, саме поверхневий та формальний підхід відповідача до виконання обов`язку належного здійснення податкового контролю та відсутність передбаченого законом способу фіксації відсутності первинних документів в розрізі окремих контрагентів, стало наслідком наведених необґрунтованих доводів останнього у акті перевірки.

Досліджуючи матеріали справи, суд звертає увагу, що останні не містять жодних доказів наявності між позивачем та його контрагентами при укладанні і виконанні договору взаємоузгоджених зловмисних дій, спрямованих на порушення існуючого в державі суспільного ладу або моральних засад. Таких доказів суду відповідачем не надано, а судом - не виявлено.

При цьому, суд приймає до уваги, що доказів, які б вказували на відсутність реальності господарських операцій за спірними угодами, за правилами частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач до суду не подав”.

Додамо, що 14.01.2019 Окружний адмінсуд м. Києва також задовольнив позов ТОВ “ЕКО” до Офісу великих платників податків ДФС в ще одній справі - №826/11355/18 - та скасував податкові повідомлення-рішення від 14.06.2018, у т.ч.

- №0011914201, яким позивачу збільшено суму грошового зобов`язання з податку на додану вартість в розмірі 9,6 млн грн та застосовано штрафну санкцію 2,4 млн грн;

- №0011884201, яким позивачу зменшено суму від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток у розмірі 47,6 млн грн.

У держреєстрі засновниками ТОВ “ЕКО” вказані Нечитайло Святослав, ТОВ “ДВС”, кіпрська компанія “Нортволл Інвестментс ЛТД”.