Меморандум з МВФ: податківці оголосять полювання на доходи заможних громадян

Все про економіку та фінанси

Влада України продовжить реалізовувати заходи, започатковані в 2015 році з розширення бази і подальшого підвищення прогресивності оподаткування. Про це йдеться в Меморандумі про економічну та фінансову політику між МВФ та Україною.

«Це включатиме кроки в напрямку кращого визначення і оподаткування доходів і статків заможних громадян за технічної підтримки з боку МВФ», - йдеться в документі.

Нагадаємо, що законі «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи», який був прийнятий Верховною Радою 28 грудня, передбачено, що Кабінет Міністрів має до 1 березня 2015 року розробити та подати на розгляд Верховної Ради законопроект щодо формування “нульової” бази оподаткування для здійснення у подальшому контролю за доходами і витратами громадян.

Воно передбачатиме обов’язкове одноразове декларування фізичними особами своїх активів (матеріальних, нематеріальних, грошових) з наданням таким фізичним особам – декларантам державних гарантій щодо звільнення від оподаткування задекларованих активів, звільнення від відповідальності за несплату податків із задекларованих активів під час їх одержання (набуття у власність) та відсутності вимог до обов’язкового розміщення задекларованих грошових коштів на банківських рахунках, а також запровадження непрямих методів контролю за відповідністю доходів і витрат фізичних осіб, передбачивши на рівні закону конкретні механізми та порядок здійснення непрямих методів контролю.