"Мегабанк" визнав, що має забагато "інсайду" та замало регулятивного капіталу

06.08.2017, 17:00

Відповідно до звітності «Мегабанку», за підсумками першого півріччя він задекларував прибуток 1,76 млн грн, тоді як за аналогічний період минулого року було 12,7 млн грн.

Чистий процентний дохід банку – 81 млн грн (за 6 місяців-2016 – 93,4 млн грн); відрахування до резерву під знецінення кредитів – 6,5 млн грн (за 6 місяців-2016 – 20,9 млн грн).

Кредитний портфель банку на кінець червня був 6,85 млрд грн (на початок року – 7,7 млрд грн); депозитний портфель – 6,16 млрд грн (на початок року – 6,44 млрд грн); власний капітал – 761,3 млн грн (на початок року – 745,3 млн грн).

На кінець ІІ кварталу резерви «Мегабанку» покривали кредитний портфель на 8,1%.

«Мегабанк» констатує в звітності, що «на цей час має відхилення фактичних значень економічних нормативів від встановлених Національним банком вимог, що обумовлено змінами нормативно-правових актів НБУ стосовно визначення пов’язаних осіб, а також змінами в методиці розрахунку капіталу банку в частині необхідності коригування на суму непокритого кредитного ризику».

За даними банку, в січні він погодив з НБУ План реструктуризації щодо дотримання значень нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) і показника достатності основного капіталу (ПОК) строком до 01 січня 2019 року та План заходів щодо приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства та актів НБУ щодо операцій з пов’язаними з банком особами строком до 01 липня 2019 року.

Як зауважується, ці плани включають в т.ч. збільшення статутного капіталу Мегабанку на 200 млн грн шляхом додаткових внесків акціонерів у 2017 році. Нагадаємо, наприкінці квітня акціонери Мегабанку вирішили збільшити його «статутник» на зазначену суму.

Забезпечити виконання нормативу Н2 Мегабанк планує також внаслідок погашення позичальниками кредитних боргів та прийняття додаткового забезпечення. Для виконання ж нормативу Н9 передбачається в т.ч. погашення кредитів пов’язаними особами, зменшення кількості пов’язаних осіб у зв’язку з втратою ними ознак пов’язаності, відчуження активів.