Маркарова: ставка залучення кредиту під гарантії Світового банку - близько 4%

Все про економіку та фінанси

Ставка залучення кредиту в розмірі EUR529 млн під гарантію Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР, група Світового банку) становила менше 4%, повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ставка - менше 4%. Ми запитали дозволу у наших партнерів розкрити точну цифру ... Але можу сказати анонсом: це дуже наближено до 4%. Ми спробуємо надати абсолютно чітку цифру дещо пізніше", - сказала вона під час представлення звіту із виконання держбюджету за 2018 рік у п`ятницю, відповідаючи на запитання агентства "Інтерфакс-Україна".

Міністр також сказала, що Мінфін не планує вносити зміни до закону про держбюджет на поточний рік.

"Відповідно до нашого щоденного моніторингу, можу сказати: ми чітко йдемо у виконанні державного бюджету, ми не передбачаємо жодних переглядів. Очікуємо, що результат за три квартали буде дещо кращим за результат у перші два місяці року", - пояснила глава Мінфіну.

Як повідомлялося, державний бюджет України за підсумками січня-лютого 2019 року було зведено з дефіцитом 13,6 млрд грн, тоді як у 2018 році за підсумками перших двох місяців профіцит держбюджету становив 15,3 млрд грн. Доходи держбюджету в січні-лютому-2019 становили 124,8 млрд грн, або 99,2% від розпису, що на 12% вище показника за січень-лютий-2018.

Витрати держбюджету за цей період становили 138,4 млрд грн, на 22,3% перевищивши цей показник за два місяці 2018 року.