Маркарова очікує 1-ий перегляд програми МВФ в травні-червні

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Оксана Маркарова заявила, що технічна місія МВФ, яка працювала в Україні попередні два тижні, досить позитивно оцінила виконання умов програми stand by, проте оцінна місія по ній очікується тільки в травні-червні, пише "Інтерфакс-Україна".

"Якщо дивитися, де ми зараз в програмі, то переважну частину речей, які ми повинні були виконати на сьогоднішній день, ми виконуємо", - сказала урядовець в ефірі "Радіо НВ" 18 березня ввечері.

Міністр фінансів також повідомила, що незабаром очікується візит технічної місії МВФ з реформування Державної фіскальної служби, яка буде розділена на податкову і митну.

У той же час О.Маркарова підтвердила, що МВФ, як і інші донори України, зокрема, ЄС, G-7, стурбований рішенням Конституційного суду про визнання неконституційною ст. 368-2 Кримінального кодексу України про незаконне збагачення.

"Працюють юристи, щоб зрозуміти, як вийти з цієї ситуації. Всі наші партнери порушують це питання, оскільки незаконне збагачення було частиною антикорупційної реформи", - зазначила міністр фінансів.

Вона нагадала, що в своєму рішенні Конституційний суд вказав, що підтримує боротьбу з корупцією. "Сподіваюся, як було сказано "А , буде сказано "Б", - заявила О.Маркарова.

За її словами, експертів МВФ також турбує затримка з великою приватизацією, яка до цих пір не стартувала, не дивлячись на прийнятий в минулому році новий прогресивний закон.