Маркарова: концепція поділу ДФС на податкову й митницю уже є, по Насірову буде апеляція

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Оксана Маркарова в коментарі "Економічній правді" повідомила, що уряд і ДФС готують апеляцію на судове рішення про поновлення Романа Насірова на посаді глави ДФС.

"Уряд і ДФС готують апеляцію і будуть оскаржувати це рішення", - сказала глава Мінфіну.

Як зауважує видання, юридична частина історії — у віданні Мін’юсту. Відповідно до рішення суду і на вимогу виконавчої служби Кабмін повинен ухвалити акт про поновлення Насірова на посаді. Скільки часу може для цього знадобитися, поки що невідомо, але такого акту навряд чи варто чекати від Кабміну.

Представник прем`єра Володимира Гройсмана в парламенті Вадим Денисенко на своїй сторінці у Facebook написав, що уряд оскаржуватиме поновлення Насірова на посаді і подаватиме апеляцію. Рішення уряду про звільнення Насірова, за його словами, "абсолютно законне".

"Якщо Романа Насірова справді поновили на посаді, прокурори в наступному судовому засіданні подаватимуть клопотання в межах кримінально-процесуального кодексу про вжиття заходів для відсторонення від посади до вироку суду", — заявив голова САП Назар Холодницький.

Але поки, за його словами, в Антикорупційній прокуратурі не бачили рішення суду.

Сам Насіров твердо налаштований на продовження роботи в ДФС.

"Є рішення суду, обов’язкове до виконання. До речі, з прийняттям цього рішення суд дуже сильно затягнув з невідомих обставин. Я чекаю від Кабміну документального оформлення судового рішення, тобто розпорядження Кабміну про поновлення мене на посаді і — продовжую роботу", — сказав він.

Насіров уточнив, що варіант апеляції справді можливий, і Кабмін може піти цим шляхом, але апеляція, стверджує він, не може зупинити рішення суду.

Вже майже півтора роки, з моменту відсторонення Насірова, ДФС залишається без повноцінного керівника.

Зараз в.о. голови ДФС призначений Олександр Власов. Його попередник Мирослав Продан написав заяву про звільнення за власним бажанням. САП підозрює Продана у незаконному збагаченні під час перебування на посаді в.о. очільника ДФС.

Тим часом міністр фінансів Оксана Маркарова готує нову концепцію реформи ДФС, яка передбачає розподіл митного та податкового напрямків. Після цього Маркарова планує оголосити конкурси на посади очільників кожного з напрямів.

"Проект концепції реформи ДФС готовий, зараз в обговоренні, і разом з постановою про початок процесу винесемо концепцію на затвердження Кабміну протягом місяця. Після затвердження на нові структури зможемо оголосити конкурси", — сказала О. Маркарова.