Маркарова: IFC зайде в капітал Укргазбанку до кінця року

Все про економіку та фінанси

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) готова увійти в капітал державного Укргазбанку до кінця цього року, повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова, пише liga.net.

"Після поїздки до Вашингтона ми переконалися, що переговори з IFC - на фінальному етапі. До кінця року в першому з держбанків у нас буде міжнародний партнер", - заявила міністр фінансів.

Нагадаємо, в березні Міністерство фінансів констатувало, що Укргазбанк “повністю виконав зобов’язання, передбачені меморандумом щодо підтримки приватизації банку, підписаним з IFC” (цитата).

У лютому Мінфін разом з Укргазбанком та IFC анонсував початок “структурування фінансового інструмента для входження Корпорації [IFC] в капітал банку”.

Держава в особі Мінфіну є власником 94,94% акцій Укргазбанку.

У Меморандумі між Україною та МВФ прописано опцію входження IFC в капітал Укргазбанку.

У лютому 2018 року Кабмін підтримав розроблені Мінфіном оновлені Засади стратегічного реформування державного банківського сектору, які передбачають можливість входження міжнародної фінорганізації в капітал Укргазбанк з часткою 20%.

Як повідомлялося, в травні-2018 Президент Петро Порошенко та операційний директор IFC Стефані фон Фріденбург обговорювали можливість прискорення входження IFC до капіталу Укргазбанку "через механізм конвертованого кредиту" (цитата).

Укргазбанк завершив 2018 рік з прибутком 766 млн грн.

Серед здобутків Укргазбанку за 2018 рік Мінфін називав в т.ч.

- двократне збільшення еко-кредитів та зобов`язань з кредитування до 17,5 млрд грн;
- фінансування кожного другого мегавату встановлених потужностей відновлювальної енергетики, що отримали зелений тариф у 2018 році;
- малого та середнього бізнесу в понад 2 рази (до 5 млрд грн), а кредитного портфелю корпоративних клієнтів - на понад 20% (до 38 млрд грн) тощо.