Маркарова - про 2-ий транш ЄС на 500 млн євро, нові гарантії від Світового банку, переговори з G7

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Оксана Маркарова заявила, що Україна розраховує отримати 500 млн євро другого траншу макрофінансової допомоги від ЄС наприкінці березня – на початку квітня, пишуть “Українські новини”.

"Між траншами має бути перерва мінімум три місяці. Можемо отримати макрофін в кінці березня або початку квітня", - сказала вона.

Глава Мінфіну уточнила, що для отримання відповідних коштів необхідно виконати всі умови і прийняти ще два законопроекти щодо реформи митниці, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

За словами О. Маркарової, Мінфін має намір найближчим часом здійснити запозичення під невикористану частину гарантії Світового банку. "Ми дуже активно працювали зі СБ. Як ви знаєте, нам було надано гарантію за позиками. Найближчим часом ми повністю її використаємо", - сказала урядовець під час щорічної інвестиційної конференції групи Dragon Capital у Києві у вівторок.

Суму нової позики глава Мінфіну не уточнила, сказала, що її ще обговорюють. О.Маркарова розраховує, що нову позику буде залучено до кінця лютого.

Як пише УНІАН, міністр фінансів також повідомила, що Мінфіну обговорює зі Світовим банком нову гарантію на додаток до затвердженої у грудні минулого року, не уточнюючи параметри гарантії.

Крім того, О. Маркарова повідомила, що Мінфін веде переговори з країнами G7 щодо можливості надання Україні фінансування. "Ми зараз активно працюємо над кредитуванням, залученням ресурсів у міжнародних фінансових організацій і потенційним двостороннім кредитуванням", - сказала глава Мінфіну.

Щодо двостороннього кредитування вона побіжно уточнила, що відомство веде переговори з країнами G7. Водночас міністр не виключила можливості залучення кредитів й у інших держав, які погодяться профінансувати країну.

Суму потенційних запозичень і у МФО, і країн G7 глава Мінфіну не уточнила. При цьому вона нагадала, що загальний обсяг зовнішніх позик у 2019 році планується на рівні $4 млрд.

Нагадаємо, 11 грудня ЄС виділив Україні €500 млн першого траншу макрофінансової допомоги. 21 грудня Україна отримала перший транш від МВФ на 1,4 млрд дол за новою програмою Stand-By

18 грудня рада виконавчих директорів Світового банку схвалила надання Україні гарантій у розмірі $750 млн як підтримку державної політики. Згідно з прес-релізом СБ, ця гарантія допоможе Україні залучити до державного бюджету на міжнародних ринках майже $1 млрд. Наприкінці грудня 2018 року Україна залучила у Deutsche Bank кредит на EUR349,3 млн. За кредитом було використано частину гарантії в сумі $375 млн в еквіваленті в євро.