МВС затримало заступника глави Держсільгоспінспекції

Все про економіку та фінанси

Слідчі Головного слідчого управління МВС затримали заступника голови Державної інспекції сільського господарства України Ігоря Немировського. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Приводом для затримання стало звернення громадянина, у якого, за словами представника МВС, І. Немировський вимагав грошові кошти в сумі 357 тис. грн. за дозвіл на зняття верхнього родючого шару грунту (по 7 тис. грн. з кожного з 51 га землі). Неправомірна вигода вимагалась у підприємства, що займається видобутком корисних копалин.

Як зазначив А. Геращенко, після отримання хабаря в Кіровограді І. Немировський, побачивши, що його оточують співробітники міліції і блокують його автомобіль своїми, на джипі Lexus RX 350 вискочив на тротуар і, мало не збивши пішоходів, помчав з місця злочину. Потім він змінив своє авто на автомобіль Ford, який взяв у товариша, і виїхав на Київ, однак був затриманий на трасі одним з постів ДАІ, попереджених за планом перехоплення.

За словами І. Немировського, Головне слідче управління МВС звернеться до суду з вимогою обрати запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Також міністерство має намір вимагати в міністра АПК Ігоря Швайки, якому підпорядковується Держсільгоспінспекція, усунути від виконання службових обов`язків І. Немировського. «Ступінь провини і міру відповідальності Ігоря Немировського визначить суд», - зауважив представник МВС.