МВФ вбачає високі ризики неповернення кредитів, виданих Україні

Все про економіку та фінанси

Існують численні ризики, які можуть негативно вплинути на здатність України виконувати боргові зобов’язання перед МВФ. Про це йдеться в аналітичних матеріалах експертів Фонду.

Фахівці МВФ наголошують, що в цьому контексті вирішальне значення матиме суворе дотримання владою Меморандуму, підписаного з МВФ, а також забезпечення пільгового кредитування іншими кредиторами, особливо, якщо матеріалізуються ризики ескалації конфлікту на Донбасі.

Як уже повідомляв FINBALANCE, на думку експертів МВФ, Україна зіткнеться зі значними ризиками з точки зору стійкості свого держборгу. Причому навіть у разі успішної реалізації програми співпраці з МВФ значна невизначеність зберігатиметься. За їх словами, спрацювати відповідні ризики можуть, зокрема, якщо не будуть виправдані очікування щодо бюджетної консолідації та стабілізації валютного ринку (судячи з усього, продовження девальвації фахівці МВФ також не виключають, - ред.). За оцінками фахівців, у 2017 році відношення боргу до ВВП може скласти майже 119%.

Додатковим ризиком для фінансової системи України в МВФ вважають ймовірне погіршення ситуації в банківському секторі, що означатиме необхідність збільшення видатків держави для його реанімування.