МВФ та антисоціальні міфи: витрати уряду на соцдопомогу в 2015 р. зростуть на 30%

Все про економіку та фінанси

Загальні витрати уряду України на програми соціальної допомоги в 2015 році сягнуть 4,1% ВВП в 2015 році, збільшившись на 30% порівняно з показником 2014 року. Такі дані наводять експерти Міжнародного валютного фонду в своїх аналітичних матеріалах.

У Фонді також серед іншого відзначають, що у поточному році на 15% зростуть видатки держказни на допомогу по безробіттю. Ще один напрям держпідтримки – допомога внутрішнім переселенцям.

Нагадаємо, що для нівелювання наслідків від підвищення на газ та опалення для соціально вразливих категорій населення МВФ погодився на збільшення витрат держбюджету-2015 на субсидії в сфері ЖКГ на 12,5 млрд грн.

Разом з тим слід відзначити, що в Меморандумі про співпрацю між Україною та МВФ передбачено зобов`язання уряду усунути відмінності між захищеними і незахищеними статтями держбюджету.

Така уніфікація може означати, що, по суті, буде скасоване поняття захищених статей як таких – тобто видатків, які фінансуються в обов’язковому порядку (на відміну, наприклад, від інвестиційних витрат держказни, які фінансуються фактично за залишковим принципом - залежно від наявності необхідних коштів).

Слід зауважити, що в Меморандумі передбачено, що видатки бюджету будуть фінансуватися в міру наявності коштів і таким чином, щоб не перевищити запланований рівень держборгу: «Ми повторно розглянемо останні зміни, спрямовані на впровадження положень про обставини, що звільняють від виконання зобов’язань, у разі відхилення від встановленого законом ліміту боргу».