МВФ пообіцяв Україні фінансову підтримку навіть у разі дефолту

Все про економіку та фінанси

Навіть якщо Україні не вдасться досягти угоди з кредиторами щодо реструктуризації боргів і офіційний Київ не зможе обслуговувати свої борги, МВФ зможе надалі фінансово підтримувати Україну відповідно до своєї політики. Про це йдеться в заяві директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард.

Як повідомляв Finbalance, подібну заяву на поточному тижні вже робив перший заступник пані Лагард – Девід Ліптон.

Вона призвела до падіння цін на українські єврооблігації, оскільки на ринку відродилися побоювання, що уряд України може віддати перевагу дефолту, якщо кредитори не погодяться на списання частини боргів на переговорах щодо їх реструктуризації.

За словами Simon Quijano-Evans – глави відділу досліджень emerging markets в лондонському представництві Commerzbank AG, такими заявами МВФ вказує на те, що знадобиться більше часу для досягнення угоди з кредиторами щодо реструктуризації боргів, ніж це раніше передбачалося. "Це мало статися - МВФ не міг собі дозволити мати «пожежі» на двох фронтах одночасно, а саме в Греції та Україні", - відзначив фінансист.

Нагадаємо, що 20 червня (субота) Україна має здійснити купонний платіж на 75 млн дол. по суверенним єврооблігаціям, які були випущені в грудні-2013 в обсязі 3 млрд дол. та викуплені Росією.

Глава Мінфіну Наталія Яресько вже неодноразово ухилялася від прямої відповіді на питання журналістів, чи буде офіційний Київ виплачувати цей купон.

Водночас заступник міністра фінансів РФ Сергій Сторчак заявляв, що відповідний платіж, швидше за все, надійде в понеділок 22 червня. «Неплатіж означатиме подію дефолту. Розвиток подій за таким сценарієм явно не відповідає інтересам України як суверенної дебітора, тому, я вважаю, що платіж цей прийде», - зазначав Сторчак.

За словами С. Сторчака, наразі Україна та Росія не ведуть переговори щодо реструктуризації єврооблігацій на 3 млрд дол, погашення яких припадає на грудень поточного року. Москва наполягає на їх повному погашенні.

До слова, 23 вересня поточного року Україна має також погасити євро бонди на 500 млн дол, а 13 жовтня – на 600 млн євро.

За даними джерел агентств Bloomberg та Reuters, міністр фінансів Наталія Яресько заявила кредиторам, що Україні потрібне списання 40% боргів для досягнення цілей, визначених програмою МВФ (проти чого виступає спекомітет кредиторів на чолі з Franklin Templeton). Як наголошувала глава українського Мінфіну, офіційний Київ не може собі дозволити затягувати переговори щодо реструктуризації, скажімо, до вересня. І якщо це все-таки відбудеться, Кабмін може скористатися правом, наданим йому Верховною Радою, та заморозити виплати по боргам.