МВФ погрожує відмовити Греції у фінансовій підтримці

Все про економіку та фінанси

Міжнародний валютний фонд (МВФ) пригрозив відмовитися від участі в подальшій фінансовій допомозі Греції, якщо її борг не буде реструктуризовано. "Якщо борговий тягар Греції виявиться непосильним за критеріями МВФ і не буде відповідати розумним параметрам, Фонд відмовиться від участі в цій програмі", - заявила директорка МВФ Крістін Лагард в інтерв`ю провідним європейським газетам, оприлюдненому у вівторок, 18 квітня, повідомляє DW.

За словами Лагард, МВФ переконаний в необхідності "певної реструктуризації грецького боргу", а також в тому, що Греція повинна твердо стати на шлях реформ. Директорка МВФ констатувала успіхи Греції в сфері реформ, але наголосила, що для участі Фонду в фінансовій допомозі цій країні Афінам слід виконати і іншу умову - реструктуризувати борг.

Водночас Крістін Лагард висловила думку, що участь МВФ в програмі фінансової допомоги Греції не настільки важлива, оскільки ця країна отримує підтримку каналами Європейського стабілізаційного механізму (ESM), який "дуже міцний у фінансовому плані".

Греція потребує нового траншу з міжнародного пакету фінансової допомоги, який має загальний обсяг у 86 мільярдів євро, аби сплатити за боргами в липні. Переговори про виділення цього траншу, однак, тривають, оскільки МВФ ще не визначився щодо своєї участі в цій програмі. Ідею реструктуризації грецького держборгу Фонд просуває вже певний час, однак досягти своєї мети йому поки що не вдалося. На даний момент МВФ не бере участі в програмі фінансової допомоги Греції, погодженій в 2015 році.