МВФ: податківців і митників масово звільнятимуть, а ДФС підпорядкують Мінфіну

Все про економіку та фінанси

До кінця квітня українська влада має підготувати план модернізації Державної фіскальної служби, який передбачатиме реформу керівництва та інституційну реформу. Про це йдеться в Меморандумі про співпрацю між Україною та МВФ.

Це передбачає, зокрема

- оптимізацію територіальних управлінь та вивільнення великої кількості «недостатньо ефективних співробітників»;
- модернізацію та автоматизацію системи митниці, а також поліпшення її управління;
- прояснення питання підзвітності органу із збору надходжень через підпорядкування Державної фіскальнлї служби Міністерству фінансів, «що допоможе Міністерству покращити координацію податкової політики і адміністрування податків.

«Очікується, що запровадження цієї нової системи розпочнеться з січня 2016 року (структурний маяк). Ми також надалі докладатимемо зусиль для покращення системи вирішення податкових спорів і стягнення податкової заборгованості, зосередившись на найбільших боржниках і підтримуючи заходи, що відповідають кризовим умовам. Ми вживемо заходів для недопущення зростання обсягів протермінованої податкової заборгованості, крім Автономної республіки Крим, Донецької і Луганської областей. Ми посилюватимемо адміністративну спроможність при застосуванні законодавства про трансфертне ціноутворення», - пообіцяв офіційний Київ Міжнародному валютному фонду.