МВФ, США, ЄС критикують законопроекти щодо незаконного збагачення

Все про економіку та фінанси

Міжнародний валютний фонд, посол США та глава представництва Європейського Союзу в Україні звернулися до профільного комітету Верховної Ради з листом, у якому просять відкласти розгляд усіх 13 законопроектів про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, оскільки всі зареєстровані у Верховній Раді України ініціативи недосконалі, повідомив голова комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем`якін на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій і груп парламенту в понеділок, пише "Інтерфакс-Україна".

Як повідомлялося, Конституційний суд України за конституційним поданням 59 народних депутатів України визнав неконституційною ст.368-2 Кримінального кодексу України про незаконне збагачення, оскільки її положення не відповідають засадам верховенства права та презумпції невинуватості.

Зміни до ст. 368-2 ККУ щодо незаконного збагачення з`явилися в 2015 році. Відповідний законопроект №1660-д український парламент ухвалив у цілому в лютому 2015 року. Він став одним із законопроектів у пакеті антикорупційних ініціатив і був умовою для лібералізації візового режиму з ЄС, а також продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

28 лютого 2019 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект президента України про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів щодо відповідальності за незаконне збагачення (№10110). Він покладає на органи досудового розслідування зобов`язання доводити правомірність отримання представником влади у власність активів і покарання за незаконне збагачення, коли немає ознак зловживання службовим становищем і хабарництва.

До президентського законопроекту народні депутати подали альтернативні ініціативи - наразі зареєстровано 12 законопроектів від парламентаріїв.

7 березня Президент України П.Порошенко закликав Верховну Раду невідкладно ухвалити нову редакцію статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення.

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності визначено для цих законопроектів як головний.