Луценко: слідчі ГПУ допитують працівників Приватбанку та НБУ

Все про економіку та фінанси

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що наразі слідчі допитують співробітників Приватбанку і НБУ в рамках розслідування справи про доведення банку до неплатоспроможності, пише "Інтерфакс-Україна".

"Це не свіжа новина, оскільки за заявою Шлапака (глава правління Приватбанку Олександр Шлапак, - ред.)ще кілька місяців тому Генпрокуратура України відкрила низку кримінальних проваджень за різними кваліфікаціями з приводу подій у Приватбанку, особливо в період грудня 2016 року, але є провадження й за більш ранній період - з 2008 по 2016 роки", - сказав Ю.Луценко журналістам у вівторок.

За його словами, на цей момент слідство Генпрокуратури концентрується на одному з цих проваджень, у якому визначені події навколо видачі кредитів двом структурам на кілька десятків мільярдів гривень.

"При тому, що ці структури Нацбанком були визнані пов`язаними з бенефіціарами Приватбанку, а, отже, їм було заборонено видавати кредити. Наше слідство допитує як співробітників кредитного комітету Приватбанку, так і співробітників Нацбанку, які відповідали за контроль над законністю дій Приватбанку, особливо в грудні, коли ситуація в ньому стала критичною ", - сказав генпрокурор.

Він додав, що наразі триває допит свідків, а також проводиться комплексна фінансова ревізія, яка дасть можливість висунути підозри у цій справі. 

Раніше Ю. Луценко в коментарі "Економічній правді" повідомляв, що ГПУ, НАБУ та САП прокуратура розслідують декілька справ, пов`язаних з Приватбанком.

"Перш за все, відразу після звернення голови правління банку Олександра Шлапака про скоєний злочин були накладені арешти на ліквідне майно Приватбанку та пов`язаних з ним структур - понад 700 об`єктів нерухомості ТОВ Приватофіс", - сказав Луценко.

За його словами, ГПУ протягом останніх тижнів активно допитує членів кредитного комітету Приватбанку.

"Готуються підозри. Також ГПУ вивчає документи і допитує ряд працівників Нацбанку, які мали контролювати процеси в Приватбанку", - додав Луценко.

Як зазначало видання, у зверненні О. Шлапака констатувалося, що екс-керівництво Приватбанку перед націоналізацією проводило незаконні операції з пов’язаними з банком особами, що призвело до заподіяння державі збитків в особливо великих розмірах. У документі наголошується, що 15 та 16 грудня 2016 року колишнє керівництво банку уклало з компанією Claresholm Marketing Ltd, яку визнано пов`язаною з Приватбанком, кредитні договори на суму 389 млн доларів, 60 млн євро і відобразило заборгованість в балансі банку. Також 16 грудня екс-службовцями Приватбанку укладено кредитний договір з ТОВ "Новафарм" на суму 3,2 млрд гривень, та додаткову угоду з ПАТ СК "Інгосстрах" з зазначенням сум нарахування індексованої винагороди на суму понад 136 млн гривень, які також визнані пов’язаними з банком особами.

"За результатами розгляду звернення голови Приватбанку ГПУ внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем)", - констатував Ю. Луценко у відповіді на запит.